Video belgického muslima: "Ó Alláhu zlikviduj všechny křesťany. Nenávidím je!"

Video belgického muslima: &quote;Ó Alláhu zlikviduj všechny křesťany. Nenávidím je!&quote;
Autor: Screenshot YouTube
25 / 08 / 2016, 08:00

Klip syna radikálního duchovního z Belgie byl šířen prostřednictvím sociálních sítí na Středním východě.

16 letý syn muslimského imáma Sheikha Alamiho natočil video a sdílel ho na sociálních sítích. Na videu se prochází ulicemi belgického města Verviers a do kamery si prozpěvuje: "Ó Alláhu znič nenáviděné křesťany. Ó Alláhu, zabij je všechny. Nenechej ani jednoho. "


Policii trvalo dva týdny, než mladého muslima identifikovala jako syna jednoho z místních muslimských duchovních a uvedla, že byl již uveden na seznamu radikalizovaných mladíků. Policie zatkla nejen jeho, ale i jeho otce, který při svých kázáních podněcoval k nenávisti vůči křesťanům a je současně podezřelý, že byl "duchovním rádcem" jedné z teroristických buněk v Belgii.

Ještě před zveřejněním tohoto videa se belgické úřady pokoušely deportovat radikálního imáma s celou rodinou ze země. Deportace se nepodařila, protože Alami má dvojí občanství, holandské i marocké a v těchto případech se celé řízení neúměrně protahuje.

Teď se ale situace změnila. Díky zveřejněnému videu mají úřady jasný důkaz o radikalizaci rodiny. Starosta Verviers uvedl, že byl policií varován, že tito lidé "jsou časované bomby a vůbec nehraje roli jejich věk".

Zdroj: nltimes.nlchristianpost.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace