VIDEO: Floridská firma vyvinula unikátního ,,pštrosího robota"

VIDEO: Floridská firma vyvinula unikátního ,,pštrosího robota&quote;
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: pštrosí robot
08 / 05 / 2017, 14:30

Floridský Institut pro výzkum vědomí člověka a stroje sestrojil unikátního běžícího robota napodobujícího věrně zvířecí pohyby.

Floridský Institut pro výzkum vědomí člověka a stroje vyvinul běžícího eliptického ,,pštrosího" robota, který věrně napodobuje jeho pohyby. Podle vedení Institutu se může stát unikátní ,,pštrosí robot" vzorem i pro běžícího robota lidské velikosti a může také sloužit pro průzkum naší planety.

,,Robot napodobuje to, co můžete vidět v přírodě. Ptáci jsou schopni běžet přes díry a různé překážky. Náš robotický mechanismus je schopen toho samého," řekl pracovník výzkumného týmu Institutu Johnny Godowski. Na rozdíl od dvounohých robotů nepoužil výzkumný tým počítačové senzory k udržení rovnováhy ,,pštrosího robota".

Místo motoru pohánějí robota právě dvě nohy a pravidelné ,,běžící"pohyby ho drží vzpřímeně. Robot je poháněn radiovým ovladačem a nepotřebuje tak žádnou baterii, aby mohl fungovat. Může dosáhnout rychlosti až 16 km/h.

,,Věříme, že lekce, které jsme se naučili od tohoto robota, mohou být stejně aplikovány na více takových běžících robotů, aby se dosáhlo jejich většího výkonu a vypadaly ještě přirozeněji," řekl vědec z Institutu pro výzkum vědomí člověka a stroje Jerry Pratt. Ten se také domnívá, že roboti ,,s nohama" mohou být užiteční, kde se sice vyžaduje přítomnost člověka, ale současně je to pro něho nebezpečné. To například podle Pratta zahrnuje jaderné eletrektrárny, které byly vyřazené z provozu.

psali jsme:

Dogo, izraelský robot ozbrojený Glockem

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.