Video: Bezpilotní lovec ponorek Sea Hunter připlouvá do San Diega

Video: Bezpilotní lovec ponorek Sea Hunter připlouvá do San Diega
Autor fotografie: US Navy|Popisek: Sea Hunter
05 / 05 / 2016, 07:00

Agentura DARPA vyvíji autonomní loď na sledování a lov tichých dieselových ponorek – takzvaný Anti-Submarine Continuos Trail Unmanned Vessel, neboli ve zkratce ACTUV. První prototyp s názvem Sea Hunter dorazil 1. května po vlastní ose do San Diega.

S rozvojem námořních sil států jako je Čína, Rusko a Írán, které spouštějí na vodu tiché dieselové ponorky, vzniká potřeba amerického námořnictva mít prostředek, který je schopen takovouto ponorku sledovat a v případě konfliktu i zlikvidovat.

DARPA, která stojí například za letadlem F-117 proto od roku 2010 vyvýjí lovce ponorek - robotickou autonomní loď. Ta prošla už několika testy a 1. května  dorazil funkční prototyp do San Diega.

Psali jsme: Vojenská robotická loď prošla kritickým testem

Zdroj: USNI News

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace