Video: "Běžte a zabíjejte! Alláhu Akbar!" Řekl otec a jeho malé dcery se odpálily na policejní stanici

Video: &quote;Běžte a zabíjejte! Alláhu Akbar!&quote; Řekl otec a jeho malé dcery se odpálily na policejní stanici
Autor fotografie: Screenshot
23 / 12 / 2016, 09:00

Britský deník publikoval dvě děsuplná videa, kde hlava rodiny připravuje svého milovaného potomka na absolvování sebevražedného atentátu.

Někteří příznivci Islámského státu na území Sýrie vymývání hlav svých dětí povýšili asi na nejvyšší úroveň a posílají své děti rovnou na smrt, uvádí server parlamentnilisty.cz s odvoláním na britský thesun.co.uk

Výchova dětí k vraždění III

V jednom z videí líbají fanatičtí rodiče svoji dceru na rozloučenou před tím, než ji poslali na smrt. Ještě před tím však otec rodiny vede se svými dvěma dcerami rozmluvy o Alláhu a obětování se. „Co se chystáš udělat? Chceš je zabít, že? Bojíš se jich?“ ptá se jedné ze svých dcer. Ta bez větších emocí odpovídá, že odpálí bombu a svých nepřátel se v žádném případě nebojí. Jako obvykle v těchto případech následně celá rodina vzývá Alláha.

Z napojení na islámské teroristy jsou podezřelé už i děti. Belgická policie jich zadržela nejméně deset

Na prvním videu jsou dívky oblečené do černého hidžábu, ale na druhém jsou vzhledem ke zvolenému oblečení k nerozeznání od evropských dívek svého věku. Na rozdíl od nich si však nehrají s panenkami ani kočárkem, ale jsou nástrojem fanatismu svých bezskrupulózních rodičů. Pro západní mainstreamová média však přesto zůstává hlavním viníkem syrského konfliktu syrský prezident Bašár Asad.

Právě proti jeho režimu byly obětovány dvě malé sestry. Minulý týden byly poslány k policejní stanici ve čtvrti Damašku, kde požádaly, jestli by si zde směly odskočit na toaletu. Následně se v budově policejní stanice vyhodily do vzduchu a zranily přitom tři policisty. Jak vyprávěl očitý svědek incidentu agentuře Reuters, obě před tím vypadaly naprosto klidně a vyrovnaně.

 

Tagy článku