VIDEO: Bitevní vrtulník AH-64 Apache poprvé vyzkoušel vysokoenergetický laserový systém

VIDEO: Bitevní vrtulník AH-64 Apache poprvé vyzkoušel vysokoenergetický laserový systém
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: AH-64 Apache
02 / 07 / 2017, 17:30

AH-64 Apache poprvé vyzkoušel vysokoenergetický laserový systém od firmy Raytheon.

Americká armáda a společnost Raytheon dokončili test vysokoenergetického laserového systému, který byl připevněn na bitevní vrtulníku AH-64 Apache. Podle zástupců společnosti Raytheon, která je jedním z největších dodavatelů zbraní a vojenské techniky na světě, proběhl test úspěšně.

,,Test, který proběhl na raketové střelnici White Sands Missile Range v Novém Mexiku poprvé ukázal, že plně integrovaný laserový systém úspěšně vystřelil na svůj cíl z vrtulníku, což zahrnovalo širokou škálu letových režimů, výšek a rychlostí,"  stojí v prohlášení firmy.

Raytheon konstatoval, že test doáhl všech primárních i sekundárních cílů, které ukázaly v praxi funkci vysokoenergetického laseru na bitevním vrtulníku. Tento laser pak umožňuje vyšší rozlišení při střelbě či větší šíření paprsku.

psali jsme:

Video: AH-64 Apache likviduje teroristy schované v budově

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.