Video: Blbnout se dá i s velkým Chinookem

Video: Blbnout se dá i s velkým Chinookem
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Dvourotorový Chinook
02 / 02 / 2016, 16:30

CH-47 Chinook je americký střední transportní vrtulník s tandemovým uspořádáním dvou nosných rotorů, první prototyp vzlétl už 21. září roku 1961, první sériově vyráběné vrtulníky byly dodány koncem roku 1965. A vyrábí se i nadále, protože prostě nic lepšího v USA neseženete.

Chinooky se účastnily bojů ve vietnamské válce od roku 1966. Během času byly vyráběny typy CH-47A, CH-47B a CH-47C. Tyto stroje byly v 80. letech modernizovány na typ CH-47D, který má silnější motory a moderní vybavení. 

Toto akrobatické představení byl natočeno během leteckého dne v Anglii několik let zpátky. Co může vypadat jako nebezpečná situace je jen ukázka schopností a hbitosti vrtulníku CH-47 Chinook a pilota, který ví, co dělá.

Tento stroj i přes svou velikost a hmotnost je jedním z nejrychlejších amerických vrtulníků, tenhle drobeček o maximální vzletové hmotnosti 22 680 kilogramů, může letět až rychlostí 291 km/h! Tedy podobnou rychlostí jako bitevní vrtulník AH-64 Apache...

Chinook - RIAT 2013

Ruský Mi-24 je ještě rychlejší, s maximální rychlostí až 336 km/h.

Zdroj: Wikipedie, The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace