Video: Bombardéry B-1B útočí na ISIS

Video: Bombardéry B-1B útočí na ISIS
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto B-1B
29 / 01 / 2016, 07:30

Strategické bombardéry amerického letectva se účastní misí na Středním východě, kde útočí na cíle Islámského státu.

Mimo jiné jsou to například stroje 37. bombardovací perutě, tzv. Tigers. Posádka jedné B-1B operující ze základny Al Udeid v Kataru za 6 měsíců misí nad Irákem, Sýrií a Afghánistánem shodila rekordních 5 038 bomb a je na efektivitu B-1 velice pyšná.

Rockwell B-1B Lancers of the 34th Bomb Squadron "Original Thunderbirds" and 37th Bomb Squadron "Tigers" from Ellsworth AFB

Jedna posádka B-1 tak má na svém kontě mnoho teroristů Islámského státu a zničené infrastruktury.

37. bombardovací peruť patří mezi nejstarší letky v USA, byla založena 13. července 1917 a její piloti bojovali jak v První, tak v Druhé světové válce, nebo ve válce v Koreji.

A jak vypadá předletová příprava na misi se podívejte zde

Rockwell B-1 Lancer  je americký nadzvukový strategický bombardér. Stroj byl vyvinut k provádění jaderných úderů v hloubi Sovětského svazu, ale po roce 2000 byl úspěšně používán též k plnění taktických úkolů. Byl nasazen v operacích Pouštní liška, Spojenecká síla, Trvalá svoboda a ve válce v Iráku.

Spolu s letouny B-52 Stratofortress a B-2 Spirit dnes typ B-1B tvoří páteř bombardovacího letectva USA. 

Zdroj: Funker 530, Wikipedie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace