VIDEO: Bomby jsou připravené, měl napsat pasažér letadla v SMS zprávě. Letadlo muselo být evakuováno

VIDEO: Bomby jsou připravené, měl napsat pasažér letadla v SMS zprávě. Letadlo muselo být evakuováno
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: letadlo
31 / 10 / 2016, 20:00

Floridské letiště Fort Lauderdale zachvátila v neděli na několik hodin panika kvůli možnému teroristickému útoku.

Pasažéři letecké společnosti Spirit Aerolines čekali na odlet na letišti Fort Lauderdale, když pilot ohlásil stav nouze.

Podle listu Dailymail.co.uk si totiž na palubě všiml jeden z cestujících staršího ,,blízkovýchodního muže", který měl údajně v textové zprávě oznámit, že ,,bomby jsou připravené". Tím ovšem vznikla v letadle panika, když muže eskortovala z letadla ochranka a stovky cestujících musely být stejně jako letiště Fort Lauderdale evakuovány.

Nakonec se s největší pravděpodobností jednalo o planý poplach, protože při prohlídce letadla se žádné bomby nenašly. Nikdo nebyl nakonec ani zatčen.

Letadlo tak mohlo odstartovat šest hodin po incidentu.

Zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace