Video: Britský Birmingham? Pouliční kazatel islámu křičel Alláhu Akbar

Video: Britský Birmingham? Pouliční kazatel islámu křičel Alláhu Akbar
Autor fotografie: Screenshot YouTube
30 / 07 / 2016, 13:45

Britský policista vzdal slovní bitvu s muslimským pouličním kazatelem.

Britský deník dailymail.co.uk včera zveřejnil video, na kterém je zachyceno, kdo ve skutečnosti ovládl ulice této britské metropole.

Pouliční kazatel 4. července odpoledne slovně napadl 38 letou ženu, protože podle něj měla "příliš těsné džíny". Ta na něj přivolala policii, ale 31 letý muslim pokračoval v křiku i na policistu, který se snažil situaci zklidnit.

Muslima vcelku nezajímalo, co policista tvrdí a zvýšeným hlasem mu říká: „Máme svobodu projevu, už nebudeme zakrývat rasismus. My nejsme sebevražední atentátníci. Tohle je svobodná země. Můžeme svobodně mluvit na veřejnosti.“

Na policistu potom křičel, že se nebojí nikoho, kromě Alláha. Kolemstojící svědky policista poučuje, že každý člověk skutečně smí hlásat, co je mu libo, a zatčení se musí bát pouze v případě, že dojde k narušení veřejného pořádku. Nakonec policista bez úspěchu odchází.

Příběh měl pokračování následující den, protože muslimský kazatel byl nakonec zatčen v jeho domě a po výslechu byl obviněn z trestného činu narušování veřejného pořádku. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.