VIDEO: Britský lovec ,,neposlušných dronů". Firma OpenWorks představila autonomní systém ve formě děla

VIDEO: Britský lovec ,,neposlušných dronů&quote;. Firma OpenWorks představila autonomní systém ve formě děla
Autor fotografie: Screenshot/Youtube|Popisek: SkyWall 300
29 / 09 / 2017, 09:00

Britská firma OpenWorks Engineering představila systém na lokalizování a chytání nepřátelských dronů.

Britská společnost OpenWorks Engineering přišla s novinkou, která se má zaměřit na eliminaci nepřátelských dronů. Systém s velkou mírou autonomie je dělo SkyWall 300, které vystřeluje na bezpilotní letouny či drony síťové projektily, a tím je dostane ,,nouzově" ze vzduchu na zem. SkyWall 300 je v podstatě vylepšenou verzí svého předchůdce SkyWall100 od stejné společnosti. Ten byl v podstatě ,,antidronovou" bazukou.

psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

Firma OpenWorks Engineering chce bojovat s těmi drony, které ohrožují lidské životy například tím, že se ve vzduchu srazí s dopravním prostředkem, jako je například vrtulník. To se týká v poslední době zejména civilních dronů. Skywall300 představuje nejnovější systém, jak zabránit možným lidským a materiálním škodám.

SkyWall300, který připomíná raketomet, může vystřelit ,,inteligentní" projektily jako jeho předchůdce SkyWall 100, nyní však s automatickým režimem, rozšířeným dostřelem a vylepšenou celkovou autonomií systému. To vše má napomoci podle firmy OpenWorks Engineering tomu, aby se potenciální srážky ,,nepřátelských" dronů se vzdušnými dopravními prostředky pokud možno eliminovaly.

 psali jsme: Video: Dron pro přepravu lidí - realita nebo hoax?

SkyWall 300 má zabudovaný systém externí detekce dronů, čímž je pak následná eliminace bezpilotního letounu ze vzduchu jednodušší. ,,Koncept SkyWallu je jednoduchý, jde o to fyzicky zajmout dron do sítě a dostat jej bezpečně na zemi pomocí malého padáku," prohlásil obchodní a marketingový ředitel firmy OpenWorks Engineering James Cross.

Ten doufá, že nový systém vyvinutý společností Openworks Engineering může zvýšit bezpečnost vzdušného prostoru, který je čím dál více narušován ,,nepřátelskými" drony, které tam nemají co pohledávat..

 

Zdroj: dronelife.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.