Video: Britští muslimové protestují proti britským vojákům

Video: Britští muslimové protestují proti britským vojákům
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Muslimové protestují proti britským vojákům
15 / 08 / 2016, 16:45

Muslimští extrémisté ze skupiny "Muslimové proti křížovým výpravám" (MAC) protestovali proti vojenské přehlídce s transparenty "Řeznici se vrátili" nebo "Za co umíráte".

Střetli se nejen s policií, ale i s příznivci v tričkách English Defence League. Událost se odehrála v roce 2010, ale jasně ukazuje, že pro radikální muslimy je víra víc, než stát ve kterém žijí.Násilí vzplanulo po průchodu asi 200 vojáků z 1. batalionu Royal Anglian Regiment, kteří přišli během svého nasazení v Afghánistánu o pět mužů. Muslimové na ně řvali "vrazi" či "britští vojáci běžte do pekla", bílí Britové naopak házeli na muslimy mražené vepřové párky a skandovali "Allah, Allah, eho the f*** is Allah"

Jeden z organizátorů Abu Abbas řekl: "Protest není o regimentu Anglian regiment, ale o všech okupantech v muslimských zemích. Přišli tam a zabíjejí civilisty.To nemůžeme akceptovat."

Podle radního muslimské rady v Barkingu a Dagenhamu Manzoura Hussaina ale MAC nereprezentuje drtivou většinu těch co dodržují zákony, mírumilovné muslimy, kteří respektují práci, kterou britské ozbrojené složky dělají.

 

 

Tagy článku