VIDEO: Brusel varuje před ruskou dezinformační kampaní a propagandou.

VIDEO: Brusel varuje před ruskou dezinformační kampaní a propagandou.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Ruské jednotky v Sýrii
06 / 11 / 2015, 14:45

Brusel varuje před dezinformační kampaní serveru Sputnik a televize RT. Připravili jsme výběr videí z YouTube.

Evropská unie představila novou týdenní zpravodajskou publikaci, jejímž záměrem je čelit fenoménu, který Evropané nazývají "Dezinformační útoky z Ruska". Dezinformace podle Evropské unie šíří zpravodajský server Sputnik i státem financovaná televizní stanice RT. Rusko je obviňováno, že používá média k šíření falešných informací a podporování své verze informací, jedná se tedy o propagandu. Informaci zveřejnil server zpravyextra.cz.

Pozn. redakce: Vybrali jsme videa, která byla zveřejněna v posledních několika hodinách ruským ministerstvem obrany, nebo TV RT, ale nevíme, zda máme tato videa pokládat za propagandu podle hodnocení EU .

Letecké údery proti opevněné základně teroristů v provincii Latakia:Shazování pumy z letadla Su-24M během bojového letu v Sýrii


Letecký útok na most u města Rakka:


Absolutním rekordmanem (6,2 milionu shlédnutí) je video ruského ministerstva obrany, na kterém řízené střely odpálené z Kaspického moře likvidují cíle IS 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.