VIDEO: Mají zdravotně postižení občané pacifikovat feťáky a kapsáře na Hlavním nádraží?

VIDEO: Mají zdravotně postižení občané pacifikovat feťáky a kapsáře na Hlavním nádraží?
06 / 07 / 2018, 18:00

Také vás překvapily inzeráty s nabídkou práce pro bezpečnostní službu, kde je podmínkou průkaz ZTP? Když jsem to viděl poprvé tak mě napadlo, že musí jít o omyl, ale ono ne, a takových nabídek přibývá.

Vytvářet pracovní místa pro zdravotně postižené je jistě chvályhodné, ovšem vytvářet taková místa v ostraze je již trochu zavádějící. Přece jen se od pracovníka ostrahy očekává, že zasáhne v případě nějakého bezpečnostního problému a člověk se zdravotním postižením je znevýhodněn již předem.

psali jsme: Hlavní nádraží v rukou politických šíbrů. SŽDC vybírá jeho správce jen podle ceny

Pak jsem si řekl, že nakonec proč ne, dříve seděl ve vrátnici statku nějaký děda, tak tam dnes sedí člověk se ZTP, tam  zas o tolik nejde. Ovšem když jsem zjistil, že chráněná dílna chrání pražské Hlavní nádraží tak jsem zíral s otevřenou pusou.

Jakou mohou ostrahu takového objektu zabezpečovat lidé se ZTP, místo, kde musí řešit problémy s feťáky, kapsáři a bezdomovci příslušníci městské policie, a i pro ně to není jednoduché, a to nemluvím o tom, že se jedná o významný  měkký cíl.

psali jsme: Od Jaroslava Foldyny k Petru Bendovi. Kdo je severočeský šíbr Tomáš Horáček zadržený při policejní razii?

Musí se vše řídit pouze cenou? Žádná bezpečnostní agentura nemůže konkurovat cenou chráněné dílně, ale  žádná chráněná dílna  nemůže konkurovat bezpečnostní agentura v poskytování služeb.

To, že Hlavní nádraží je bezbariérové, hodnotím tedy další plus, tato bezbariérovost totiž významně ulehčí práci strážcům z chráněné dílny, aby se mohli bezproblémově dostat do všech prostor Hlavního nádraží.

 

Autor: Lumír Němec, bezpečnostní expert

Tagy článku