VIDEO: Budoucnost taxislužby ve Spojených arabských emirátech? Pohodlné volokoptéry létající bez řidiče

VIDEO: Budoucnost taxislužby ve Spojených arabských emirátech? Pohodlné volokoptéry létající bez řidiče
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: volokoptéra
28 / 06 / 2017, 11:30

Taxislužba ve Spojených arabských emirátech se možná již brzy přesune do vzduchu, kde budou létat tzv. volokoptéry bez řidiče.

Německý start-up Volocopter podepsal kontrakt s vládními představiteli Dubaje, jehož hlavním bodem bude test plně autonomního ,,vzdušného taxi" pro účely veřejné dopravy v hlavním městě Spojených arabských emirátů. První test volokoptéry ja pak naplánován na čtvrtý kvartál tohoto roku.

Luxusně vypadající volokoptéra je v podstatě upravený vrtulník, který má přidané rotory. Stroj německé firmy, která je jeho tvůrcem, pak bude osazen 18 rotory. Stroj je dva metry vysoký a bude moci dosáhnout maximální provozní rychlosti 100 kilometrů za hodinu. Ve vzduchu pak vydrží okolo 30 minut. Plně elektrickou Volokoptéru bude pohánět devět nezávislých bateriových systémů.

Zároveň bude splňovat nejpřísnější normy, které se týkají bezpečnosti. Z hlediska bezpečnosti pasažéra je pak důležitým prvkem ve výbavě volokoptéry i nouzový padák, pokud by došlo ve vzduchu k vážné poruše. Volokoptéra nebude potřebovat řidiče a může přepravit až dva pasažéry, kteří se do zdánlivě stísněného prostoru pohodlně vejdou.  

Vládní dubajská dopravní agentura RTA (Road and Transport Authority) doufá, že do roku 2030 bude minimálně 25% pasažérů využívat autonomní formu dopravy. 

 

Zdroj: popularmechanics.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.