Video: Bugatti Chiron udělá 400 km/h za pouhých 32,6 vteřiny

Video: Bugatti Chiron udělá 400 km/h za pouhých 32,6 vteřiny
09 / 09 / 2017, 08:30

1 500 koní a tachometr do 500 km/h. Tolik prostě nemá ani oktáfka v dýzlu, metle a po chiptuningu. Bugatti Chiron pojmenované po slavném závodníkovi ukázalo, jak nejrychlejší auto planety akceleruje na neskutečnou rychlost 400 km/h.

K téhle rychlosti vozu pomáhá čtyřikrát přeplňovaný osmilitrový šestnáctiválec do W o výkonu 1 500 koní a točivém momentu 1 600 Nm, který je jezdci poskytován v této maximální hodnotě už od 2 000 otáček. O přenos na všechna 4 kola se stará dvouspojková sedmistupňová převodovka. Spojky Chironu jsou ty největší na světě v osobním autě.

 Zdroj: Bugatti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.