Burlak-1, vůz co míří na Severní pól

Burlak-1, vůz co míří na Severní pól
26 / 03 / 2016, 08:30

Obojživelné vozidlo vyvinuté pro oblasti Arktidy má pomoci ruské výpravě dosáhnout Severního pólu, navíc má být schopno fungovat v autonomním módu.

Čtyřtunový, šestikolový Burlak byl postaven podle koncepce sovětského obrněného vozidla BTR-60, využívá i určité části vozu Toyota Land Cruiser. Vnitřní prostor je uzpůsoben do drsných polárních podmínek - teplo z motoru umístěného vzadu ohřívá obytný prostor se 4 lůžky, kuchyní a sprchovým koutem. O izolaci se stará syntetická plsť.

Vozidlo je utěsněné a vybavené vrtulí, což stroji umožňuje plavat na volném moři mezi ledem. Vozidlo je z hliníku. Speciální pneumatiky mají vnější průměr 1,75 metru, šířku 72 cm a jsou vyráběné v Číně.

Vůz je dlouhý 6,6, široký 2,9 a vysoký 3,2 metru.

Zdroj: autoarctic.ru

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace