Video: Bývalý člen Navy SEALs plní sen nemocnému chlapci

Video: Bývalý člen Navy SEALs plní sen nemocnému chlapci
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Mason Rudder v akci
06 / 02 / 2016, 18:00

Šestiletý Mason Rudder z Kansas City v Missouri má jako mnoho malých kluků velký sen, kým se chce stát. V tomto případě stát se příslušníkem jednotky SEALs. Bohužel mu v jeho snu brání vzácná genetická porucha postihující kosti a klouby.

Chlapci splnil jeho velký sen bývalý člen jednotky SEALs Jared Ogden, který s dalšími kolegy vzal Masona do výcvikového tábora poblíž Farmingtonu. Mason, který již podstoupil 10 operací vyzkoušel na vlastní kůži jak otevřít výbušninou dveře, nebo jak se míří z pušky. 

I po absolvování náročného dne, chce chlapec být členem této elitní jednotky a chránit svoji zem. Tento příběh se odehrál v březnu roku 2014 na Masonovy narozeniny.

Navy SEALs, oficiálně United States Navy's Sea, Air, and Land Teams (česky Námořní, vzdušné a pozemní týmy Námořnictva Spojených států amerických), jsou primární vojenský útvar zvláštních sil Námořnictva Spojených států amerických spadající pod Velitelství zvláštní námořní bojové činnosti (NAVSPECWARCOM; Naval Special Warfare Command).

Akronym SEALs je odvozen z anglických slov SEa, Air a Land, která vyjadřují všestrannost a schopnost těchto jednotek provádět za jakýchkoli podmínek vysoce specializované vojenské operace na moři, ve vzduchu i na zemi.

Výcvik nových příslušníků je psychicky i fyzicky velmi náročný a je považován za jeden z nejnáročnějších vůbec. Může trvat až 30 měsíců, než člen SEALs dosáhne potřebné fyzické kondice a osvojí si veškeré nezbytné znalosti nutné k jeho nasazení do skutečné bojové mise. Přibližně 75 % zájemců o zařazení k této jednotce proto vzdá výcvik ještě před jeho dokončením.

Zdroj: Fox News, Wikipedie

Tagy článku