Video: Bývalý zelený baret poráží příslušníka peruánských speciálnich sil jedním prstem

Video: Bývalý zelený baret poráží příslušníka peruánských speciálnich sil jedním prstem
Popisek: Bylo to rychlé...
14 / 01 / 2018, 15:00

Bývalý zelený baret (US Army Special Forces) si to jde rozdat s příslušníkem peruánských speciálních sil v boji beze zbraně. Neexistují žádná pravidla, soupeř se musí vzdát nebo být fyzicky neschopný pokračovat v boji.

Jakmile začne zápas, oba bojovníci se snaží se udeřit protivníka v jeden okamžik. Zelený baret ukončuje ale zápas úderem prsty do očního důlku peruánského důstojníka. Způsobená bolest vyřazuje Peruánce z boje a za pár vteřin padá ochromený k zemi.

Bývalý příslušník zelených baretů použil čínské bojové umění známé jako Kung Fu San Soo, což je systém technik, jejichž cílem je podmanit si soupeře a ukončit boj tak rychle, jak jen to je možné.

Prak - nástroj přežití i pro 21. století

Cíly útoku jsou varlata, kolena, ledviny, a samozřejmě do očí, jak se ukazuje ve videu. Vzhledem k brutální povaze této techniky, neexistují žádná oficiální sportovní sdružení nebo turnaje San Soo.

 Kodo Kempo aneb český výcvik v Africe

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.