VIDEO: Chcete přeměnit váš pracovní stůl na dotykovou obrazovku? Metoda deskové topografie to zařídí

VIDEO: Chcete přeměnit váš pracovní stůl na dotykovou obrazovku? Metoda deskové topografie to zařídí
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: dotyková obrazovka
01 / 07 / 2017, 12:30

Metoda tzv. deskové topografie umožňuje převést pracovní stůl na jednoduchou dotykovou obrazovku.

Výzkumný tým z Carnegie-Mellonovy univerzity v americkém Pittsburghu přišel s metodou jak zefektivnit a zjednodušit práci s počítačem ,,vyjmutím" části jeho aplikací na pracovní stůl a zároveň na něm ušetřit prostor, kdy vedle sebe jsou počítače, tablety a další elektronické pomůcky v takovém stavu, že znesnadňují práci svému uživateli.

psali jsme: Tablet Toughpad od Panasonicu - 20 palců se 4K rozlišením

Desková topografie, jak ji vývojáři nazvali, umožňuje uživatelovi z pracovního stolu udělat pohodlnou dotykovou obrazovku (touchscreen). Princip deskové topografie je ve své podstatě jednoduchý a skládá se z projektoru postaveném nad počítačem či pracovní deskou a ,,hlubokého" senzoru. Projektor převede potřebné aplikace v jednoduché formě na stůl a s pomocí senzoru pak uživatel ovládá ty aplikace, s nimiž chce aktuálně pracovat.

Dotyková obrazovka je plně interaktivní a člověk s ní může po stole hýbat, kam chce, zmenšovat či zvětšovat. Podle výzkumného týmu z Carnegie-Mellonovy univerzity ušetří uživateli také prostor na pracovním stole, protože tato virtuální obrazovka obsahuje všechny potřebné aplikace, které uživatel potřebuje k práci. Dotyková obrazovka se pak může jednoduše zavřít a znovu vyvolat několika tahy prstem. 

 

Zdroj: populamechanics.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace