VIDEO: Čína představila atypický dron poháněný solární energií. Dokáže zůstat ve vzduchu měsíce i roky

VIDEO: Čína představila atypický dron poháněný solární energií. Dokáže zůstat ve vzduchu měsíce i roky
Autor: pixabay.com|Popisek: dron
12 / 06 / 2017, 16:00

Čína představila svou technologickou novinku - dron s velkým rozpětím křídel, který bude nasazován i na antiteroristické operace. Pohánět jej bude solární energie.

Výrobcem atypického dronu je společnost China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC). Byl kompletně sestrojen v Číně, domácí jsou i komponenty, které stroj tvoří.

Jednou z hlavních předností dronu je jeho neobvyklý tvar a velké rozpětí jeho křídel. Při prvních testech, které se uskutečnily v severovýchodní Číně, se dokázal dostat do výšky necelých 20 kilometrů. Stroj je schopný vydržet ve vzduchu dlouhé měsíce i roky.

Dron bude nasazován k podpůrným pracím při různých přírodních katastrofách, pomůže také například při stavbě telekomunikací. Nedílnou součástí jeho mise budou také tvořit vybrané antiteroristické operace. Sluncem poháněný atypický dron se podle CASC může dostat bez problémů i do stratosféry.

 

psali jsme:

Video: Dron pro přepravu lidí - realita nebo hoax?

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace