VIDEO: Čína úspěšně vyzkoušela svůj největší vojenský dron Caihong-5

VIDEO: Čína úspěšně vyzkoušela svůj největší vojenský dron Caihong-5
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Caihong-5
17 / 07 / 2017, 12:00

Největší čínský vojenský dron Caihong-5 úspěšně prošel testy.

Caihong-5 (v překladu Duha-5) prošel podle čínských médií úspěšně testy na letišti v provincii Che-pej a je nyní připraven k hromadné výrobě.

psali jsme: Koncern Kalašnikov představil horkou novinku: ,,Tichý" špionážní dron

Dron, který je produktem společnosti China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC), se může pyšnit rozpětím křídel 21 metrů a je schopen kromě 16 raket nést i náklad do výše jedné tuny.

Dron je největším UAV z ,,duhové" řady, jehož maximální operační dosah činí 10 000 kilometrů. Ve vzduchu je schopen dron vydržet zhruba 60 hodin.

psali jsme: Ruský dron vzlietol až nad Mount Everest, stanovil nový svetový rekord

Caihong-5 bude primárně určen k průzkum terénu, sledovacím aktivitám, hlídkovacím úkolům i útočním misím. Může být ale také použit pro civilní účely jako například průzkum a hledání zdrojů či při živelných katastrofách.

Caihong-5 byl poprvé představen na letecké show v jihočínském městě Ču-chaj minulý rok.

 

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.