VIDEO: Čína vyvíjí nejrychlejší obojživelné vozidlo na světě

VIDEO: Čína vyvíjí nejrychlejší obojživelné vozidlo na světě
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: obojživelné vozidlo
18 / 06 / 2017, 18:00

Čína vyvíjí obojživelné obrněné vozidlo.

Zvláštností vozu s pohonem 4x4 je jeho tvar do ,,V", který jednak zabraňuje hydraulickému odporu a jednak také chrání vozidlo před následky improvizovaných výbušnin.

Obojživelný vůz může vyvinout rychlost až 50 kilometrů v hodině, v čemž předčí americké ,,obojživelníky", které dosahují na vodě maximální rychlosti 10 kilometrů v hodině. 

Čínou vyvíjené vozidlo má také zatahovací kola a je poměrně lehké - bez zbraní a obrnění váží 5,5 tun. I s plným obrněním a zbraněmi bude schopné vozidlo jet rychlostí mezi 19 - 29 kilometry za hodinu.

Vozidlo staví Institut if Vehicle Research v Pekingu a hodně si od něj slibuje, i když je ve stadiu konceptu. 

   

 

psali jsme:

(VIDEO) Nové terénne obojživelné vozidlo, hravo si poradí s extrémnymi podmienkami na Sibíri

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace