Video: Čína zahájila pilotní provoz obřího městského autobusu

Video: Čína zahájila pilotní provoz obřího městského autobusu
Autor: New China|Popisek: Transit Explore Bus
03 / 08 / 2016, 11:15

TEB má plnit podobnou úlohu jako metro, tj. převézt co největší počet lidí bez toho, aby zabíral místo na silnici.

Společnost "Transit Explore Bus" neboli TEB sestrojila a uvedla do pilotního provozu první stejnojmenný prototyp. Jezdí v čínském městě Čchin-chuang-taoasi 300 km východně od Pekingu. Zdroj: hybrid.cz

Podle odhadů firmy TEB jsou náklady na jejich obří elektrobus pouze asi 16% v porovnání se systémem metra. Elektrický autobus se nabíjí z nabíječek rozmístěných podél linky, podobně jako klasické elektrobusy.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace