VIDEO: Čína zprovoznila nejdelší skleněný most na světě

VIDEO: Čína zprovoznila nejdelší skleněný most na světě
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Skleněný most v parku Shiniuzhai National Park
23 / 08 / 2016, 12:00

Most je dlouhý 430 metrů, 6 metrů široký a visí 300 metrů nad zemí.

Čína se může pyšnit unikátním visutým mostem se skleněným dnem. Unikátní povrch, který zčásti tvoří 99 třívrstvých průhledných skleněných desek, je ve svém základě křehký, a proto se po něm může denně projít jen 8 000 lidí.

Most je dílem izraelského architekta Haima Dotana a pro svou unikátní konstrukci a design ustanovil řadu světových rekordů. Most je důležitou spojnicí mezi dvěma skálami v čínské provincii Chu-nan.

Protože zátěžové testy dopadly i vzhledem k samotné konstrukci úspěšně, kdy přes most mimo jiné přejelo i auto s cestujícími, mohl být most v sobotu slavnostně zprovozněn.

Zdroj: youtube.com, bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.