VIDEO: Čínský ,,posel smrti". Hypersonická raketa DF-41 bude moci zasáhnout cíl kdekoliv na světě

VIDEO: Čínský ,,posel smrti&quote;. Hypersonická raketa DF-41 bude moci zasáhnout cíl kdekoliv na světě
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: raketa
04 / 12 / 2017, 13:00

Čínský raketový trumf. Taky se s nadsázkou dala označit hypersonická raketa DF-41, která byla testována.

Čína zveřejnila video z testu zatím nejvýkonnější jaderné rakety. Dongfeng-41 (DF-41) je čínská mezikontinentální hypersonická balistická raketa příští generace, která podle Číny bude schopná zasáhnout své cíle kdekoliv na světě.

psali jsme: VIDEO: Austrálie s USA úspěšně otestovaly hypersonickou raketu. Je schopná dosáhnout rychlosti 8 000 kilometrů v hodině

Balistická raketa, která je 16.5 metru dlouhá, byla vyvinuta jako ,,konkurence" raketám 6. generace, jako například americké LGM-30 Minuteman nebo ruské RT-2PM2. DF-41 má být navíc ,,pekelně" rychlá. Má rychlost větší než je Mach 10. Raketa může používat návnadová zařízení, aby snáze pronikla protiraketovou obranou nepřítele.

,,Raketa může zasáhnout každý kout Země, což umožní Číně zabránit případnému jadernému útoku na Čínu," prohlásil Čínský expert na raketové technologie Yang Chengjun. Yang Chengjun také uvedl že mezi přednosti DF-41 patří především přesnost, spolehlivost a raketu je i jednoduché přepravovat.

psali jsme: VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka", raketu Zirkon

DF-41 má mít podle listu Global Times ze všech balistických raket nejdelší dolet. Raketa podstoupila celkově osmý test a je nyní blízko svému dokončení. Podle Chengyuna všechny testy dopadly úspěšně. Pokud vše půjde podle plánu, raketa DF-41 bude součástí Čínské lidové armády v roce 2018. 

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku