Video: co dělá BMW bez řidiče? Driftuje!

Video: co dělá BMW bez řidiče? Driftuje!
Autor fotografie: YouTube|Popisek: M235 v akci
27 / 05 / 2015, 16:15

Vozy mnichovské automobilky jsou oblíbeným sportovním nářadím pro závody ve driftu. Umí to i BMW bez řidiče.

BMW na to jde trochu jinak než většina ostatních firem a jejich vozy bez řidiče jsou vysoce výkonná auta Mkové série 6 a 2. Oba vozy se mohou na závodní trati pohybovat na hranici adheze a zatáčky projíždět jako eso nějaké driftovací série.

Následující video ukazuje autonomní BMW M235i v akci.

Vozy jsou vybaveny 360 stupňovým radarem, ultrazvukové senzory, kamerami, vyspělou elektronikou a to vše jim umožňuje projet trati jako Laguna Seca nebo Nürburgring podobně rychle jako auto s řidičem.

Zdroj: BMW, Wired

Psali jsme také:

Autonomní kamión získal licenci ve státě Nevada

Video: jak vypadá jízda autonomním Audi A7

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.