VIDEO: Demonstranti v Istanbulu strhli z nizozemského konzulátu vlajku a nahradili ji tureckou. Na budovu pak házeli vejce

VIDEO: Demonstranti v Istanbulu  strhli z nizozemského konzulátu vlajku a nahradili ji tureckou. Na budovu pak házeli vejce
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: turecká vlajka
12 / 03 / 2017, 19:00

Nizozemsko-turecká diplomatická roztržka se přiostřuje.

Stovky tureckých demonstrantů zasypaly v neděli nizozemský konzulát v Istanbulu vejci. Předtím strhli z budovy konzulátu vlajku a nahradili ji tureckou.

Nizozemsko-turecká krize se tak prohlubuje a Ankara Nizozemí vyhrožuje, že nepovolení vstupu ministrovi zahraničí Mevlütovi Cavusoglovi a eskortování ministryně pro rodinu Fatmy Betül Sayan Kayaové z Nizozemí bude mít pro zemi vážné ekonomické a politické následky.

Recep Erdogan si nebral o víkendu servítky a nazval Nizozemce fašisty, protože úřady zakázaly konání protureckých shromáždění a agitaci předních tureckých politiků na nich.

 

psali jsme:

Ankara trvá na nizozemské omluvě za současnou roztržku

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.