Video: Desítkám afrických migrantů se podařilo překonat bariéry ve španělské Mellile

Video: Desítkám afrických migrantů se podařilo překonat bariéry ve španělské Mellile
Autor: Screenshot YouTube/The Human Rights Channel on YouTube
13 / 10 / 2016, 17:45

Na bariéru organizovaně zaútočila skupina asi 300 převážně mladých mužů ze subsaharské Afriky a třetině z nich se podařilo dostat do EU.

"Asi stovce afrických migrantů se ve čtvrtek ráno podařilo překonat plot více než šest metrů vysoký na hranici mezi španělskou enklávou Melilla a Marokem. Byl to organizovaný útok," řekl pro agenturu AFP mluvčí španělského četnictva v této enklávě v severní Africe. Při útoku byl zraněn pouze jeden člověk.  

 

Prozatím byli umístěni do uprchlického centra, kde mohou požádat o azyl, nicméně to se podaří jen malé části z nich, protože většina z nich je považována za ekonomické migranty. Zdroj:sumarium.com

Melilla, spolu s Ceutou, je autonomním městem Španělska na území Maroka, které si na obě tato města, stejně jako na několik malých španělských ostrovů při africkém pobřeží (Španělské severoafrické državy), dělá nároky. Zdroj: Wikipedia


Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace