Video: Do bojů proti IS v Sýrii se zapojily americké speciální jednotky

Video: Do bojů proti IS v Sýrii se zapojily americké speciální jednotky
Autor fotografie: YouTube/screenshot/FRANCE 24
24 / 04 / 2016, 13:45

Zpravodajská stanice FRANCE 24 zveřejnila dokument natočený v Sýrii, na kterém zachytila i příslušníky amerických speciálních jednotek, které pomáhají kurdským milicím v boji proti IS.

V březnu informovala CNN  o nasazení americké speciální jednotky Delta Force v Iráku v boji proti Islámskému státu. Cílem jednotky je především likvidovat nebo zajímat členy IS. Delta Force na místě působí skrytě již několik týdnů. Informaci zveřejnil server armadninoviny.cz

Kromě nasazení Delta Force je podle CNN odděleně v Sýrii nasazena také speciální jednotka o 50 vojácích. Úkolem americké jednotky v Sýrii je přímo v poli podporovat kurdské a arabské milice v boji proti IS a navádět na cíle koaliční letectvo.

Reportéři FRANCE 24 získali exkluzivní přístup k syrským demokratickým silám - koalici kurdských i arabských milicí, které bojují proti IS. Město Shaddadi v severovýchodní Sýrii bylo po dva roky baštou islámského státu. Letos v únoru pět tisíc vojáků SDF obklíčilo město a deset dnů bojovalo s islámisty. Civilisté, kteří neutekli ze Shaddadi popisují v reportáži hrůzu života za vlády islamistického teroru. 

Tagy článku