Video: Do roku 2018 mají mít američtí vojáci kapesní drony

Video: Do roku 2018 mají mít američtí vojáci kapesní drony
Autor: proxdynamics.com|Popisek: Black Hornet
09 / 04 / 2016, 12:15

Mini drony vybavené kamerou a senzory mají mít dolet až 1,2 kilometru.

Americká armáda sice používá bezpilotní letouny už dlouhé roky, ale tyto drony jsou příliš velké a jsou určené především pro dálkové lety. To se má změnit od roku 2018 v rámci programu “Soldier Borne Sensors”. Kapesní drony se mají vejít do kapsy a mají být vybaveny různými senzory, aby byly schopné během nekolika vteřin provést bleskový průzkum okolí. 


Black Hornet

Americká armády se inspirovala u britských a norských vojáků, kteří už tyto mini drony používají. Jenomže Britové a Norové používají drony PD-100 Black Hornet s jednoduchými ovládacími prvky vybavené kamerou, které se lze naučit ovládat za pouhých 20 minut. Drony umožňují vojákům sledovat, co se děje v jejích nejbližším okolí, aniž by byli ohroženi protivníkem.

PD-100 PRS

Některé americké speciální týmy už při operacích vyzkoušeli Black Hornet, ale americká armáda má celý seznam specifických vlastností, které od dronů požaduje. Dron včetně ovládání by měl vážit méně než 150 gramů, zhruba stejně jako smartphone. Armáda také chce, aby byl dron schopný bojového nasazení během 60 sekund a aby na jedno nabití letěl 15 minut. Dalším požadavkem je operační dolet až 1,2 kilometrů při rychlosti větru 15 uzlů. Drone je k ničemu bez kamery, takže armáda chce takovou, která je schopná identifikovat objekt "lidské" velikosti na vzdálenost 15 až 23 metrů od obsluhy.

Celá věc má jeden háček. Jeden dron PD-100 Black Hornet, který využívá britská armáda, stojí téměř 200,000 dolarů (4,8 milionů korun). A dron vyrobený podle amerických požadavků rozhodně nebude levnější. Zdroj: geek.com

Black Hornet

Foto: //www.proxdynamics.com/home

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace