Video: Do roku 2018 mají mít američtí vojáci kapesní drony

Video: Do roku 2018 mají mít američtí vojáci kapesní drony
Autor fotografie: proxdynamics.com|Popisek: Black Hornet
09 / 04 / 2016, 12:15

Mini drony vybavené kamerou a senzory mají mít dolet až 1,2 kilometru.

Americká armáda sice používá bezpilotní letouny už dlouhé roky, ale tyto drony jsou příliš velké a jsou určené především pro dálkové lety. To se má změnit od roku 2018 v rámci programu “Soldier Borne Sensors”. Kapesní drony se mají vejít do kapsy a mají být vybaveny různými senzory, aby byly schopné během nekolika vteřin provést bleskový průzkum okolí. 


Black Hornet

Americká armády se inspirovala u britských a norských vojáků, kteří už tyto mini drony používají. Jenomže Britové a Norové používají drony PD-100 Black Hornet s jednoduchými ovládacími prvky vybavené kamerou, které se lze naučit ovládat za pouhých 20 minut. Drony umožňují vojákům sledovat, co se děje v jejích nejbližším okolí, aniž by byli ohroženi protivníkem.

PD-100 PRS

Některé americké speciální týmy už při operacích vyzkoušeli Black Hornet, ale americká armáda má celý seznam specifických vlastností, které od dronů požaduje. Dron včetně ovládání by měl vážit méně než 150 gramů, zhruba stejně jako smartphone. Armáda také chce, aby byl dron schopný bojového nasazení během 60 sekund a aby na jedno nabití letěl 15 minut. Dalším požadavkem je operační dolet až 1,2 kilometrů při rychlosti větru 15 uzlů. Drone je k ničemu bez kamery, takže armáda chce takovou, která je schopná identifikovat objekt "lidské" velikosti na vzdálenost 15 až 23 metrů od obsluhy.

Celá věc má jeden háček. Jeden dron PD-100 Black Hornet, který využívá britská armáda, stojí téměř 200,000 dolarů (4,8 milionů korun). A dron vyrobený podle amerických požadavků rozhodně nebude levnější. Zdroj: geek.com

Black Hornet

Foto: //www.proxdynamics.com/home

Tagy článku