Video: Doom je zpět!

Video: Doom je zpět!
09 / 05 / 2016, 15:30

Psal se rok 1993 a na počítačích šťastlivců s procesory i386 se objevila akční pecka Doom. Nastalo horečné přezbrojování na výkonnější počítače a zrodila se legenda. Nyní uvolnila společnost Bethesda launch trailer na hru Doom, která bude od 13. května na pultech!

A že se tenkrát hrál opravdu všude - v kancelářích, doma, na vystavených počítačích v prodejnách. Licence se oc neřešila, hlavní bylo ho mít a donutit počítač s náročnou hrou nastartovat.

Živě si pamatuji, jak jsem jako obchodník jedné nejmenované firmy s počítači vpadnul do kanceláře pana ředitele a ten se právě snažil motorovou pilo sejmout démona:-) To vše za neskutečných zvuků linoucích se z reproduktorů Genius, které jsme tenkrát prodávali. Zvuk samotný dělala zvuková karta Sound Blaster...

To byly časy:-)

A jaké budou nynější HW požadavky na detaily v rozlišení 1080p?

Herní enginu Doom 2016 bude vyžadovat výkonný počítač s grafickou kartou alespoň Nvidia GTX 970 nebo AMD R9 290, 8 GB RAM a procesor alespoň i7-3770 nebo AMD FX-8350...

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace