Video: Drag race Leopard 1 vs T-72

Video: Drag race Leopard 1 vs T-72
Autor: YouTube|Popisek: Kdo z koho
21 / 02 / 2016, 14:45

Leopard 1 je poměrně konvenčně řešený německý tank z 60. let minulého století. T-72 vyjel z výrobní linky v roce 1971. Dánský Leopard vs. ruský T-72 - potvrdí Leopard kvalitu německé tankové školy? Více na videu.

Sovětský tank T-72 se začal vyrábět v roce 1971 a vyvíjen byl současně s typem T-64. Bylo jich vyrobeno okolo 20 tisíc. T-72 byl nejpoužívanější tank států Varšavské smlouvy od 70. let až do rozpadu Sovětského svazu. Byl také vyvážen do jiných zemí, např. do Finska, Indie, Íránu, Iráku, Sýrie nebo Jugoslávie. 

A stále se vyrábí, aktuální verze je T-72BM3.

Leopard 1 je tank, který vstoupil do služby v roce 1965. Navržen a vyráběn byl v Německu firmou Krauss-Maffei a jako hlavní bojový tank byl používán mnoha armádami po celém světě, např. Austrálie, Belgie, Dánska, Německa, Řecka, Itálie, Nizozemí, Norska a Turecka. Celkem vzniklo 6500 exemplářů v různých variantách.

Jde o poměrně konvenční tank, vyzbrojený v Německu vyráběnou verzí anglického kanónu L7 ráže 105 mm. Zajímavostí je jeho hmotnost, které je lehce přes 42 tun. Je také známý slušnou rychlostí při jízdě na polních cestách. Osvědčil se jako odolný a spolehlivý stroj, ačkoli nikdy nezasáhl do skutečných bojů.

 

Zdroj: Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace