VIDEO: Dron překonal v USA rychlostní rekord. Letěl 287 kilometrů v hodině

VIDEO: Dron překonal v USA rychlostní rekord. Letěl 287 kilometrů v hodině
Popisek: dron
19 / 07 / 2017, 07:45

V USA pokořil dron RacerX rychlostní rekord.

Dlouho plánované překonání rychlostního rekordu se uskutečnilo 13. červenci v Queens parku v New Yorku a realizoval ho Drone Racing League (DRL).

psali jsme: Je to létající auto, dron či kvadrokoptéra? Neva Aerospace představila karbonové vozidlo budoucnosti

800 gramů vážící RacerX dokázal letět rychlostí 287 kilometrů v hodině, čímž stanovil nový rekord a překonal dosavadní, který činil necelých 262 kilometrů v hodině. RacerX byl zkonstruován produktovým ředitelem DRL Ryanem Gurym ve spolupráci s týmem inženýrů, kteří použili u dronu speciální lithiovou baterii.

,,Jsme nadšení tím, že můžeme použít vlastní technologii k testování rychlosti, o které to celé je, a zároveň posouvat limity dronů vyrobené v DRL," řekl k překonání rychlostního rekordu zakladatel DRL Nicholas Horbaczewski. Ten prohlásil, že RacerX reprezentuje vrchol technologické inovace dronů, na níž pracovali inženýři z DRL mnoho let.

 

psali jsme: Video: Hasiči v New Yorku poprvé využili v boji s ohněm dron

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.