VIDEO: Drony, které umějí létat i ,,řídit". Vyvíjí je Massachusettský technologický institut

VIDEO: Drony, které umějí létat i ,,řídit&quote;. Vyvíjí je Massachusettský technologický institut
Popisek: dron
03 / 07 / 2017, 17:00


Massachusettský technologický institut vyvíjí malé drony, které mohou létat, ale i ,,řídit" na zemi.

Výzkumný tým na Massachutském technologickém institutu v současné době vyvíjí kvadrokoptéru s kolečkami, která by dokázala spolehlivě létat, ale i samy sebe ,,řídit" na zemi.

,,Schopnost létat a řídit je užitečná v prostředích s mnoha bariérami, od té doby, co můžete přeletět překážky na zemi a naopak podjet ,,horní" překážky," prohlásil Brandon Araki, který vede projekt kvadrokoptéry, která může jak létat, tak ,,pohodlně" jezdit po městě. Araki dodává, že běžný dron nemůže manévrovat na zemi.

Proto několik kvadrokoptér, které Arakiho tým vyvíjí, je osazena kolečkami, které umožní plynulé ježdění stroje na zemi a v libovolný okamžik vzlétnout.Araki prohlásil, že právě dron, na němž jsou kolečka připevněná, je více mobilní.

Kvadrokoptéry, které vznikají na Massachutském technologickém institutu, mají dva malé motory s kolečky na spodních stranách, aby mohly na zemi ,,řídit". V simulacích, které výzkumný tým provádí, mohou kvadrokoptéry zatím letět 91 metrů a ujet po zemi 224 metrů, než se jejich baterie vybije.

,,Víceúčelová" kvadrokoptéra však nemá podle vědců na Massachutském technologickém institutu být létajícím autem či jej napodobovat, ale ,,svébytným" zmenšeným strojem, který by se dokázal uplatnit jak ve vzduchu, tak na zemi.

psali jsme:

Video: Dron pro přepravu lidí - realita nebo hoax?

 

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace