Video: Drony pašují do britských věznic telefony i drogy

Video: Drony pašují do britských věznic telefony i drogy
Popisek: Ilustrační foto
17 / 05 / 2016, 08:00

Záběry zveřejněné BBC dokumentují, jak drony pašují do londýnské věznice drogy a mobilní telefony.

Kriminálníci, kteří si odpykávají trest ve vězení ve Wandsworthu na jihozápadě Londýna, vymysleli ,,inovativní" technologii, jak si zajistit dodávku drog, mobilních telefonů a dalších věcí přímo do svých cel. 

Video zachycuje létající dron, který v noci krouží venku u oken cel. Na něm je v jeho dolní části připevněn plastový pytel. Zanedlouho se objeví dřevěný klacek, který stáhne pytel s inkriminovanými předměty. 

Ministerstvo spravedlnosti k případu uvedlo, že se "musí udělat více k řešení tohoto problému". Počet případů pašování tímto způsobem se v Anglii a Walesu v posledních letech zdvojnásobil.  Zdroj: BBC

Video: Jak se žije ve francouzských věznicích?

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace