VIDEO: Dubaj má své ,,létající hasiče"

VIDEO: Dubaj má své ,,létající hasiče&quote;
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: jetpack
25 / 01 / 2017, 16:00

Dubaj má jako jedna z prvních světových metropolí ,,létající hasiče".

Ti za pomocí raketových batohů - jetpacků mohou i z nedostupných míst ,,přehledně" hasit i větší požáry. Jetpacky umožňují hasičům vystoupat až do výše jednoho kilometru a likvidovat požár i ve výškových budovách.

Dubaj podepsala již v roce 2015 smlouvu s firmou Martin Jetpack na dodávku vysoce specializované technologie jetpacků. Nyní jsou tyto moderní  ,,raketové batohy" uvedeny do praxe.

 

psali jsme:

Dubajští hasiči obdrží jetpacky na boj s požáry

Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.