VIDEO: Dubajské robotické policisty v ulicích doprovodí i samořiditelný vůz velikosti hračky

VIDEO: Dubajské robotické policisty v ulicích doprovodí i samořiditelný vůz velikosti hračky
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: O-R3
04 / 07 / 2017, 14:00

Samořiditelné vozítko s vylepšenými sledovacími schopnostmi je dalším krokem k částečné robotizaci dubajského policejního sboru.

Malé samořiditelné vozy budou doprovázet dubajské ,,robopolicisty", kteří již hlídkují v ulicích. Zajímavostí automobilu je jeho velikost, která spíše připomíná větší ,,hračku".

Vozy O-R3, jež byly vyrobeny singapurskou společností OTSAW Digital, budou primárně sloužit jako sledovací jednotky a k tomuto účelu budou mít přizpůsobené i technické možnosti. Jejich přítomnost v ulicích má být každodenní, ale současně nemají nahradit lidské policisty. 

psali jsme: Prvý dubajský ''Robocop'' začína hliadkovať v uliciach

Podle dubajské policie tato auta budou plnit jednodušší úkoly související s prosazováním zákona. Ty zahrnují prohledávání konkrétních oblastí, kde by se mohli skrývat zločinci. O-R3 jsou schopné vylepšeného 360 stupňového policejního sledování, k čemuž vozidlu pomůže i dron, který bude každému autu O-R3 k dispozici. Dron se v případě potřeby vysune ze zadní části auta. Vozidla O-43 pak budou vybaveny několika kamerami a technologií rozpoznání obličeje potenciálního zločince. Dokáží detekovat i překážky v terénu.

 ,,Naším cílem je zlepšit policejní operace pomocí technologie, jako jsou roboti. To, o co nám jde především, je to, aby naše ulice byly bezpečné bez větší přítomnosti policie. Vozidlo O-43 jde pak ruku v ruce s cílem, aby do roku 2030 měla dubajská policie 25% robotických policistů," řekl velitel dubajských policistů generálmajor Abdullah Khalifa Al Marri.

 

psali jsme: Již brzy vás v Dubaji pozdraví první ,,chytrý Robocop"

 

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace