Video: Dva britští snajpři versus 38 somálských pirátů

Video: Dva britští snajpři versus 38 somálských pirátů
Autor fotografie: EUNAVFOR ?@EUNAVFOR|Popisek: Zničení pirátského člunu v roce 2011
25 / 08 / 2016, 15:45

Už sedm let trvá boj mezi námořními silami Evropské unie a somálskými piráty.

Výsledkem celé námořní akce EUNAVFOR jsou stovky zadržených pirátů a desítky zabavených a zničených pirátských lodí. Celkově se snížily počty přepadených námořních lodí u somálských břehů.

Video od Tokin Broderik z roku 2014 odhaluje, proč je tato akce tolik úspěšná a proč pirátství tolik pokleslo. Video má už přes 5,6 milionu shlédnutí.

Proti somálským pirátům zasahují i soukromé bezpečnostní agentury, které si najímají majitelé námořních lodí (8,4 milionu shlédnutí):

 

Ruská fregata bojuje s piráty v Adenském zálivu

Video: Jak na somálské piráty - holandský vs. ruský způsob

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace