Video: Egypťané zmasakrovali islámisty na Sinaji

Video: Egypťané zmasakrovali islámisty na Sinaji
Popisek: Záběry z leteckých útoků proti islámistům
29 / 03 / 2016, 20:00

Pomsta za smrt 15 egyptských policistů

Egypt v odvetné akci vyslal svoje stíhačky F-15, útočné vrtulníky Apache a ozbrojené drony proti islámistickým milicím v severní části Sinajského poloostrova. Podle zpráv zabili nejméně 60 islámistů a zničili více než 30 stanovišť.  

Egypt se tak pomstil za smrt 15 egyptských policistů, kteří zahynuli při minometném útoku na kontrolním stanovišti na Sinaji 19. března. K útoku se tehdy přihlásila skupina "Sinajská provincie", odnož islámského státu.

 

Zdroj: funker530.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.