VIDEO: ,,Bytelný" karbonový exoskeleton zabraňuje pádu a pomáhá udržet rovnováhu

VIDEO: ,,Bytelný&quote; karbonový exoskeleton zabraňuje pádu a pomáhá udržet rovnováhu
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: exoskeleton
09 / 06 / 2017, 18:30

Exoskeleton je novou moderní pomůckou, která zabraňuje pádu lidem, kteří mají problémy s chůzí.

Exoskeleton, který vypadá jako ze sci-fi filmů, pomáhá zejména starším lidem, aby udrželi rovnováhu. Je podle jeho tvůrců určena i lidem, kteří mají různý stupeň fyzického oslabení, trpí neurologickými problémy či mají amputovanou končetinu.

Pokud si starší člověk, který má problémy s udržením rovnováhy či motorikou, vezme na sebe tento speciální exoskeleton, dojde k zamezení pádu. Lehká výstroj složená z karbonových vláken má zabudované motory v bocích a senzory, které předávají signály exoskeletonu, jenž pak automaticky zabrání nechtěnému pádu, který může být pro staršího člověka i smrtelný.

Navíc tato speciální výstroj od pasu dolů pomáhá obnovit jeho nositeli rovnováhu. Jeho hlavní předností je tedy zamezení ,,neočekávaného" pohybu, který by mohl vést k pádu člověka. Exoskeleton je navíc podle jeho tvůrců velmi adaptabilní a ,,sžije" se s pacientem během pár minut. Toto zařízení bylo vyvinuto v Itálii a Švýcarsku a úspěšně odzkoušeno v jednom rehabilitačním centru ve Florencii, kde mají pacienti problémy s chůzí či udržením rovnováhy.

 

Smart exoskeleton can recognise when you're off balance to prevent falls //t.co/S9c8a9elyb pic.twitter.com/tsTVoZkc2R

— Daily Mail Gifs (@DailyMailGifs) 11. května 2017

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace