VIDEO: Evropští DJs v Tunisku přestřelili: Zremixovali muslimskou výzvu k modlitbě a přišla rychlá reakce

VIDEO: Evropští DJs v Tunisku přestřelili: Zremixovali muslimskou výzvu k modlitbě a přišla rychlá reakce
04 / 04 / 2017, 10:45

Dva evropští DJs se na festivalu taneční hudby Orbit v severovýchodní části Tuniska, nedaleko Hammametu chtěli zalíbit tanečníkům a pustili zremixovanou verzi muslimské výzvy k modlitbě.

Reakci policejních orgánů spustilo video z party, hojně sdílené a diskutované na sociálních sítích. Policie po vyhodnocení nahrávky taneční klub ihned zavřela a zadržela i jeho vlastníka. 

Podle guvernéra Nabelu pátečním vystoupením Djs došlo k poškození dobrých mravů a veřejnému pobuřování. „Potvrdily se naše obavy, a proto jsme se rozhodli klub zavřít a majitele zadržet. Zároveň se rozjelo vyšetřování. Nedovolíme poškozování víry a náboženství,“ uvedl Mnaouar Ouertani pro tiskovou agenturu France – Presse. 

Organizátoři festivalu Orbit se následně omluvili na svém facebookovém profilu s poukazem, že Dj Dax J je Angličan a stejnou skladbu hrál nedávno v Evropě. ,,Neuvědomil jsem si, že je jiné posluchačstvo, nechtěl jsem rozhodně nikoho pobuřovat,“ omlouval se následně DJ. Tanečnící dali nelibost znát hlasitým pískotem a ignorováním, což je patrné na videu v čase 42 sekundě.

 

Tunisko nepatří mezi ortodoxní Islámské země. Díky liberální přístupu a relativně bezpečnému prostředí naopak patří mezi často vyhledávané turistické denistace Evropanů.  

zdroj : www.theguardian.com

 

Autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace