Video: F-15E s tunovými bombami tankuje nad Irákem

Video: F-15E s tunovými bombami tankuje nad Irákem
Autor: YouTube|Popisek: F-15E
17 / 05 / 2016, 07:00

Posádka tankeru KC-135 natočila nezvykle vyzbrojenou F-15E, která nesla několik tunových chytrých bomb GBU-31.

GBU-31 s bojovou hlavicí BLU-109/B se používá na ničení bunkrů. Natočená F-15E nese 2 GBU-31 na levé straně a jednu na středu. Vzhledem k tomu, že těchto bomb může nést až 5, dvě podle všeho byly použity proti Islámskému státu.

Bomby GBU-31 jsou sestavovány na letecké základně Al Udeid v Kataru. V prosinci 2015 padl rekord, kdy 60 muničních pracovníků složilo od července 2015 téměř 4 000 těchto bomb, což je o 1 600 více než v minulém období.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace