Video: F-22 nad Mach Loop ve Walesu

Video: F-22 nad Mach Loop ve Walesu
01 / 05 / 2016, 08:00

Ve středozápadu Walesu leží legendární tréninkové zařízení britské RAF, tzv. Low Flying Area 7, známé pro fandy vojenských letadel pod názvem Mach Loop. Trénuje se zde pronikání do nepřátelského území vysokou rychlostí v co nejnižší výšce.

Britské, americké a další spojenecké letouny se míhají údolími Walesu a pro fandy letadel tak zprostředkovávají možnosti fantastických záběrů.

Psali jsme: Video: Stíhačky nad Mach Loop ve Walesu

Nejčastějšími návštěvníky jsou Tornáda a Typhoony britského RAF, ale často zde trénují i americké F-15E a transportní Herculesy.

First ever low level flight USAF F-22 Raptor 26/4/16

Nejnovější hvězdou Mach Loop je F-22 Raptor, stealth stroj 5. generace z 95. stíhací letky se sídlem v Tyndall Air Force Base na Floridě. 95. stíhací letka vyslala do Evropy v dubnu čtyři F-22 jako součást snahy Pentagonu posílit obranu NATO uprostřed zvýšeného napětí s Ruskem. 

Raptor low level

Průlet F-22 slavnou smyčkou zdokumentoval filmař Elwyn R.

Zdroj: Warisboring.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace