Video: F-35C palubě USS George Washington

Video: F-35C palubě USS George Washington
Autor fotografie: Lockheed Martin|Popisek: Varianta F-35C pro letadlové lodě US Navy
28 / 08 / 2016, 09:45

Palubní letouny F-35C Lightning II z testovací letky Salty Air Dogs a Grim Reapers z stíhací 101. letky provádějí závěrečné testy DT-III na palubě jaderné letadlové lodi USS George Washington CVN 73.

Celkem 7 strojů F-35C na palubě letadlové lodi je zatím největší soustředění těchto letadel na nosiči letadel. Test DT-III obsahuje validaci letových schopností s plnými interními a externími závěsy (až 4 GBU-12 a 2 AIM-9X na externích závěsech, testy s asymetrickým naložením, maximálním nákladem na minimální výkon a další.

Verze F-35C je největší variantou F-35, je přizpůsobena provozu na letadlových lodích v konfiguraci CATOBAR. Má delší, ale sklápěcí křídla - rozpětí je oproti standardní variantě o 2,4 metru delší. Větší nosná plocha umožňuje F-35C nižší přistávací rychlost.

F-35C

Podvozek je vzhledem k charakteru služby také masivnější.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.