VIDEO: Filipínský prezident se přirovnal k Hitlerovi: Byl bych šťastný, kdybych mohl zmasakrovat 3 miliony drogově závislých

VIDEO: Filipínský prezident se přirovnal k Hitlerovi: Byl bych šťastný, kdybych mohl zmasakrovat 3 miliony drogově závislých
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Rodrigo Duterte
01 / 10 / 2016, 17:00

Kontroverzní filipínský prezident prohlásil, že bych ho učinilo šťastným, kdyby mohl zmasakrovat 3 miliony na drogách závislých Filipínců. Na tiskové konferenci ve městě Davao, kde se těší tradičně vysoké přízni, Duterte v této souvislosti poukázal na to, že bývá přirovnáván svými kritiky k Hitlerově bratranci.

Nyní však Duterte dal nejnovějšími výroky svým kritikům další ,,munici". Filipínská hlava státu na tiskové konferenci mimo jiné prohlásila:

,,Hitler zmasakroval tři miliony židů..., na Filipínách je tři miliony drogově závislých lidí. Oni zde jsou. Byl bych šťastný, kdybych je mohl zmasakrovat."

V nadsázce pak řekl, že ,,pokud mělo Německo Hitlera, tak Filipíny mají"..., což nakonec nedořekl, ale na tiskové konferenci ukázal na sebe.

Do nejnovějších Dutertových výroků se pustila německá vláda, která ústy mluvčího ministerstva zahraničí Martina Schaefera Dutertova srovnání ostře odsoudila s tím, že ,,nelze činit žádná srovnání, která by odkazovala na holokaust". Německo se tak postavilo po bok USA či OSN, které kritizují Dutertův boj s drogami, který je podle nich v této formě neakceptovatelný.

Zdroj: theguardian.com,youtube.com

Tagy článku