VIDEO: ,,Ford Siesta". S touto baseballovou čapkou už za volantem neusnete

VIDEO: ,,Ford Siesta&quote;. S touto baseballovou čapkou už za volantem neusnete
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: čepice
14 / 11 / 2017, 15:00

Se speciální čepicí, kterou představil Ford, již řidič neusne za volantem.

,,Pohotovostní" čepice od Fordu je nejnovější, produktem od Fordu, který zabraňuje, aby řidič usnul za volantem nebo jej přepadl mikrospánek.

psali jsme: Mluvící auta od BMW? Světoznámá automobilka plánuje pro své vozy hlasovou asistentku Alexu od Amazonu

Čepice, která vypadá na první pohled jako obyčejná pokrývka hlavy, je ve skutečnosti hi-tech produktem. Je vybavena speciální technologií, která monitoruje pohyby hlavy řidiče a podle toho zaznamenává případný stupeň jeho únavy. 

Čepice má zabudován senzory a gyroskop k tomu, aby rozpoznaly, kdy je řidič ještě čilý a v jakém případě je unaven a jeho pozornost klesá. V případě, že řidič upadá do spánku, se ,,pohotovostní" čepice rozsvítí, začne vibrovat a vydávat zvuk, který řidiče spolehlivě probudí.

psali jsme: Ford představil Police Interceptor Utility pro americké policisty

Zatím je k dispozici pouze prototyp ,,pohotovostní" čepice, ale Ford ji hodlá zařadit do výroby. Primárně by čepice měla pomoci řidičům nákladních vozů či kamionů v Brazílii, kteří jsou mikrospánkem ohroženi nejvíce. To, že řízení na dlouhé vzdálenosti je velmi rizikovou prací, dokládá jeden z průzkumů, podle něhož 11% všech řidičů nákladních vozů či kamionů, kteří najezdili v průměru více než 60 000 mil, měli za poslední dva roky nějakou nehodu.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: thesun.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace