Video: Francouzské bombardování IS v Sýrii se nelíbí Rusku

Video: Francouzské bombardování IS v Sýrii se nelíbí Rusku
Autor fotografie: Facebook / Armée française - opérations militaires OPEX|Popisek: Francouzská vojenská operace OPEX
20 / 11 / 2015, 15:30

Podle ruského diplomata nemá Francie souhlas syrské vlády k vojenským útokům v Sýrii. V zemi teď útočí proti islámským radikálům současně Rusko, Francie i USA.

Francouzský prezident Hollande nařídil zintenzivnit letecké údery proti radikálům z IS v Sýrii a Iráku. Francie zároveň předložila Radě bezpečnosti OSN návrh rezoluce, která vyzývá k přijetí všech opatření nutných ke zničení teroristické organizace. V neděli začala francouzská letadla bombardovat syrské město Rakká a v náletech bude letectvo pokračovat i v příštích týdnech. Zdroj: zpravy.idnes.cz

„Po zahájení operace našich vzdušných sil a po úspěšných pozemních akcích syrské armády rozhodli Francouzi zasadit údery na terče na syrském území, což motivovali právem na sebeobranu podle článku 51 Charty OSN. Nemůžeme podpořit tyto akce především proto, že se konají bez souhlasu syrské vlády. Ale bombardování ropné infrastruktury bylo odůvodněno, jak se zdá, celkem jinými úvahami a ničím neospravedlněny z hlediska sebeobrany", prohlásil vedoucí oddělení ruského ministerstva zahraničí Ilja Rogačov v interview pro list Kommersant.

„Mám podezření, že francouzští partneři mají na mysli nevyhnutelnou úspěšnou ofenzívu syrské armády a brzký návrat ropných regionů a kapacit pod kontrolu syrské vlády. Poněvadž jsou pro ně Bašár Asad a IS stejně prioritními nepřáteli, zasazují těmito údery hned dva terče. Všimněte si, že Francouzi nebombardují podobné cíle na iráckém území", řekl. Zdroj: cz.sputniknews.comTagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace