VIDEO: Francouzští policisté znásilnili černocha obuškem. V Paříži propukly nepokoje

VIDEO: Francouzští policisté znásilnili černocha obuškem. V Paříži propukly nepokoje
Autor: Flickr.com|Popisek: policie
07 / 02 / 2017, 07:45

Poté, co měli policisté v Paříži znásilnit černocha, vypukly v Paříži demonstrace spojené s násilnostmi.

V pondělí vyšly na pařížském předměstí Aulnay-sous-Bois tisíce stovky lidí, které demonstrovaly proti policejní brutalitě a šikaně.

Čtyři francouzští policisté si vybralo mladého dvaadvacetiletého černocha, jehož nejprve zbili a znásilnili obuškem poté, co jej minulý týden vyzvali, aby se postavil čelem ke zdi. Zároveň měli pronášet rasistické poznámky.

 „Viděl jsem ho s obuškem. Schválně mi ho vrazil do zadku. Spadl jsem na břicho, neměl jsem už žádnou sílu,“  řekl pro televizní stanici BFM dvaadvacetiletý mladík Theo. Francouzský ministr vnitra Bruno Le Roux v neděli potvrdil, že čtyři policisté byli kvůli vyšetřování postaveni mimo službu. Jeden z policistů je obviněn ze znásilnění, další tři pak z napadení. Policisté vinu odmítají a tvrdí, že při zákroku pouze pátrali po dealerech drog.

Stovky lidí, které nesouhlasily s policejním násilím, tak vyšlo v Paříži do ulic, přičemž zpívali francouzskou hymnu a volali hesla proti policejní zvůli. Na místě došlo i k výtržnostem, musel zasahovat zvláštní policejní tým.

 

psali jsme:

Video: "Ozbrojený nebo neozbrojený?"

Zdroj: rt.com, youtube.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace