Video: From Russia with Love

Video: From Russia with Love
Autor fotografie: "Russian Air Force Mil Mi-24P Dvurekov-4" by Igor Dvurekov - http://russianplanes.net/id53229. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Commons|Popisek: Ilustrační foto Mi-24
17 / 10 / 2015, 11:15

Titulek z Bondovky jsme si vypůjčili k tomuhle sestřihu útoků ruských jednotek na teroristy v Sýrii. Nebudeme psát ISIS, protože Rusko útočí na všechny jednotky nepřátelské Assadovi.

Většina západních vojenských vrtulníků je navržena buď jako rychlé, nebo jako těžké/přepravní. Mi-24 Hind není jako ostatní vrtulníky - těžce ozbrojený a schopný převážet až 8 vojáků, i proto získal přezdívku "létající tank".

V SSSR a Rusku jich bylo postaveno od roku 1972 již více než 2 500 kusů v různých verzích. Trpké zkušenosti z Afghánistánu donutily konstruktéry vylepšit obranu tohoto stroje, piloti sedí v titanové vaně, kabina je natlakovaná a tedy odolná vůči jadernému spadu a bojovým chemickým látkám.

Slabou stránkou Hindu je jeho "neobratnost" , na začátku 80. let minulého století se kočkoval Hind s americkou Cobrou na hranicích mezi Německy a skončilo to pádem sovětské helikoptéry, jejíž pilot se pokoušel sledovat manévry hbité Cobry.

Podobně to dopadlo i během války mezi Iránem a Irákem, kdy si piloti iránských Sea Cober připsali víc sestřelů než posádky iráckých Hindů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.