Video: Gang propašoval do EU stovky ilegálních migrantů

Video: Gang propašoval do EU stovky ilegálních migrantů
Autor: Screenshot aktualne.sk
15 / 10 / 2016, 10:45

Nejméně 300 migrantů propašovala do EU skupina Slováků ve speciálně přizpůsobených palivových nádržích nákladních vozidel.

Slovenští policisté v úterý 11. října zajistili pětičlenný gang, který převážel ilegální migranty z Maďarska do Německa a Itálie, ale i do dalších zemí EU. Nákladní vozidla měla speciálně upravené palivové nádrže. Pašeráci si účtovali za jednoho migranta 500 až 1000 eur a za rok si mohli "vydělat" více než 150 tisíc eur (přes 4 milióny korun). Pokud budou odsouzeni, hrozí jim až 10 let vězení. Zdroj: aktualne.sknews.sky.com

K policejní akci došlo v úterý ráno, ve stejnou dobu na více místech. V obcích Kamenín, Kvetoslavov a Veľký Lapáš provedli policisté čtyři domovní prohlídky, při kterých zajistili mobilní telefony, SIM karty, doklady od více vozidel, stejně i různé státní poznávací značky vozidel. Podle policejních informací měl být hlavním organizátorem 44 letý Róbert K. z okresu Dunajská Streda, ten měl zajišťovat migranty a organizovat jejich převoz. Další člen gangu Zoltán F. (48 let) měl "shánět" nákladní auta z půjčoven na pravé, ale i falešné doklady, nejen ze Slovenska, ale i z České republiky. 

 Video serveru aktualne.sk: Skrýš, ve které převáželi migranty

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace